Nincs kategorizálva
Safin és Kafelnikov vezeti az orosz Davis Kupa csapatot
A 2000-es US Open bajnok Marat Safin, valamint az olimpiai bajnok (2000) Yevgeny Kafelnikov lesz a svédek elleni orosz Davis Kupa csapat vezére a hétvégi negyeddöntõn.
Shamil Tarpishchev elmondta, hogy a két sztárhoz csatlakozik még Mikhail Youzhny és Andrei Cherkasov a moszkvai Luzhniki Stadion 13,000 ülõhelyes salakborítású pályáján a svédek elleni összecsapáson.
Safinnal (jelenleg 4. az ATP Race ranglistán) és Kafelnikovval (23.) a házigazdák igyekeznek majd kihasználni a hazai pálya nyújtotta elõnyöket.
Az oroszok otthon az 1995-ös Davis Kupa döntõ óta még nem veszítettek. Akkor Pete Sampras állította be az Egyesült Államok 3-2-es gyõzelmét.
A svédek vezére az idei Australian Open bajnok Thomas Johansson lesz (a döntõben éppen Safint verte meg) lesz, Carl-Axel Hageskog szövetségi kapitány döntése értelmében Moszkvába küldi még Thomas Enqvistet, Jonas Bjorkmant és Andreas Vinciguerrát.
A moszkvai negyeddöntõ gyõztes csapata az Argentína – Horvátország hétvégi Davis Kupa találkozó továbbjutójával találkozik majd az elõdöntõben.
Foorás: gotennis.com
