Nincs kategorizálva
Martinez Serenával a negyeddöntõben
Italia Masters, mai hírek
A veterán spanyol Conchita Martinez kiharcolt egy kemény csatát magának: azzal, hogy 6-3, 6-3 arányban kiütötte a szlovák Daniela Hantuchovát, mindent elkövetett annak érdekében, hogy a legjobb nyolc játékos között Serena Williamsszel kerüljön össze. Martinez egyébként az elsõ fordulóban éppenséggel a hazáját keresõ (marad jugoszláv vagy újra ausztrál lesz?) Jelena Dokicot verte meg, Daniela Hantuchova adogatását pedig négyszer is elvette az elsõ szettben.
Hantuchova a második szettben gyorsan 2-0-ás vezetéshez jutott, ellenben Martinez breakelt, 5-3-ra módosította az eredményt, majd kiszerválta a meccset.
Az 1994. évi wimbledoni bajnok az imént elkezdõdött Serena Williams-Nathalie Dechy mérkõzés gyõztesével találkozik.
„Kevés hibát ejtett a meccs elején és nem ütötte olyan keményen a labdát, mint általában szokta – mondta Martinez – Volt idõm arra, hogy visszaverjek és támadjak, amikor erre lehetõségem nyílt.”
A második helyen kiemelt Kim Clijsters 6-0, 6-3 arányban eliminálta a zimbabwei Cara Blacket a negyeddöntõs helyért, a negyedik kiemelt Amelie Mauresmo az izraeli Anna Pistolesivel bánt el hasonló eredménnyel. Mauresmo következõ ellenlábasa így Jennifer Capriati lesz, aki az orosz Nadia Petrova felett aratott 7-5, 6-3-as diadalt. Capriati egyébiránt az utolsó három meccsét elveszítette Mauresmo ellen: Wimbledonban, a Canadian Openen és a US Openen.
„Nem gondolok arra, hogy elveszítettem vele szemben az utolsó néhány meccset, csak arra gondolok, hogy amikor legutoljára itt játszottunk, azt a mérkõzést én nyertem. Holnap pedig következik egy új meccs.” – nyilatkozta Capriati.
A nyolcadik helyen kiemelt Anastasia Myskina kiütötte az orosz Svetlana Kuznetsovát, a japán 13. helyen kiemelt Ai Sugiyama a svájci Patty Schnydert ütötte ki két gyors szettben, a szlovén Tina Pisnik pedig a francia Emilie Loit-t verte meg szetthátrányból 2-6, 6-4, 6-1 arányban.
Forrás: BBC
