Nincs kategorizálva
Clijsters legyõzte Venus Williamst
Hullámvasútra emlékeztetõ mérkõzésen 6:0, 0:6, 6:4-re legyõzte a nagy visszatérõ Kim Clijsters a harmadik kiemelt Venus Williamst a tenisz US Open nyolcaddöntõjében.
A szenzációsan kezdõ belga valósággal felmosta a pályát ellenfelével az elsõ szettben, cserébe visszakapta a „nullázást” a másodikban, az Arthur Ashe Stadion közönsége pedig remek döntõ játszmát látva tombolhatott.
Clijsters 1:1 után húzott el a döntõ szettben, 5:3-ig megtartotta az elõnyt, majd fogadhatott a meccsért – ekkor még Venus szerváját hozva szépített. 5:4-nél úgy tûnt, megremeg a belga klasszis keze, de remek játékkal két bréklabdát hárított 15:40-nél, majd meccslabdájánál ász értékû adogatással zárta le az igen izgalmas meccset.
NSO
