Connect with us

Scheepers nyerte a kantoni tenisztornát

Egyéni

A kantoni  220 ezer dollár összdíjazású, keménypályás WTA-torna döntőjében a dél-afrikai Chanelle Scheepers legyőzte a szlovák Magdalena Rybarikovát.

A döntőig vezető úton Scheepers az első kiemeltet, az orosz Maria Kirilenkót, Rybarikova a második kiemeltet, a címvédő ausztrál Jarmila Gajdosovát búcsúztatta.

Rybarikova jelenleg 72. a világranglistán, Scheepers 73. Eddig egyetlen alkalommal találkoztak: 2009-ben Birminghamben Rybarikova nyert 6-7(8), 6-1, 6-3-ra.

Rybarikova pályafutása során két WTA-tornát nyert, ezek közül egyet idén, Memphisben; Scheepers még sosem végzett WTA-torna élén.

Most a dél-afrikai teniszező is feliratkozott a győztesek közé: magabiztosan, egyetlen adogató játékát sem elveszítve, 6-2, 6-2-re megnyerte a kantoni torna döntő mérkőzését.

KANTON, WTA-TORNA (220 000 dollár, kemény pálya)