Sampras nyerte meg a veteránok amerikai sorozatát

Tenisz legendák

Pete Sampras nyerte meg a veterán teniszezők amerikai versenysorozata, a Champions Series 2011-es kiírását. A 12 állomásos, amerikai nagyvárosokat egy hónap alatt felölelő viadalsorozat első helyéért a 14-szeres Grand Slam-tornagyőztes félmillió dollárt kapott.

A szeptember 22. és október 22. között többek között Washingtont, Chicagót, Los Angelest, Las Vegast és Seattle-t is érintő viadalsorozatban minden helyszínen két, egy-egy szettes elődöntőt rendeztek, a finálé az egyik fél nyolcadik game-jéig tartott.

A 12 minitornából ötöt megnyerő Sampras mögött Jim Courier (2 tornagyőzelem) végzett a második helyen, Andre Agassi (2) lett a harmadik, de nyert még tornát Michael Chang, Todd Martin és John McEnroe is. Rajtuk kívül Jimmy Connors, Ivan Lendl és Mats Wilander szerepelt a sorozatban.