Nadal megszenvedett első idei győzelméért a dohai tornán

Alaposan megszenvedett első 2012-es mérkőzésén Rafael Nadal: a spanyol teniszező – aki első kiemelt a dohai tornán – bő két és fél órát töltött a pályán a német Philipp Kohlschreiber ellen, miután csak három játszmában tudott nyerni.

Nadal a megnyert első szettet követően a másodikat elveszítette. Kohlschreiber 3:0-ra is vezetett ebben a játszmában, és Nadal ugyan kiharcolta a rövidítést, ám ott le blokkolt, német ellenfele így 7–2-re elsöpörte.

A harmadik játszma már simábban alakult, a spanyol ekkor játszott a legjobban, így egymás elleni kilencedik összecsapásukat is ő nyerte meg.

Nehéz ellenfél ellen, de könnyed győzelemmel kezdett Roger Federer. A második kiemelt játékos az orosz Nyikolaj Davigyenkót győzte le első 2012-es meccsén 6:2, 6:2-re. Federer sorozatban 16. győzelmét könyvelte el az ATP-sorozatban, tétmérkőzésen a US Open óta veretlen. A 30 éves svájci a következő körben a szlovén Grega Zemljával mérkőzik.

DOHA, ATP 250-ES TORNA(1 110 250 dollár, kemény pálya)