Tsonga kiejtette Hewitt-ot

Az Angol nemzetközi tenisztorna első fordulójában máris búcsúzott a 2002-es wimbledoni győztes, ausztrál Lleyton Hewitt, aki az 5. kiemelt francia Jo-Wilfried Tsonga ellen kapott ki három szoros szettben.

A fej-fej mellett haladtak a felek a találkozó elején, majd a 3:2-t követő esőszünet után Hewitt ugyan még egyszer kiegyenlített, de egyetlen megingását kegyetlenül kihasználta Tsonga, így fél óra után behúzta a szettet (6:3).

A folyatásban a francia futott az eredmény után, sőt, 3:2-es Hewitt-vezetésnél három bréklabdát is hárítania kellett. Mindegyiket ásszal védte, így kiegyenlített, sőt ezt követően ő került fogadóelőnyhöz – hiába. 4:4-nél azonban 0:40-nél már első lehetőségével élt Tsonga, így ismét a szett megnyeréséért adogathatott. Itt hiába volt újabb három bréklabdája az ausztrálnak, nyolcból nullára módosult a mutatója, miután Tsonga elképesztő első szerváival nem tudott mit kezdeni (6:4).

A harmadik felvonásban Hewitt ugyan bréklabdát hárítva megnyerte az első játékot, de 3:3-at követően 0:40-ről már nem tudott visszakapaszkodni, és mivel Tsonga adogatásaival már semmit nem tudott kezdeni, végül két óra alatt három szettben elbúcsúzott (6:4).

WIMBLEDON, GRAND SLAM TORNA ( 11 174 883 FONT, FŰ)