Connect with us

Williamsék drámai győzelme

Páros

A wimbledoni tenisztorna női páros versenyének második fordulójában Venus és Serena Williams duója drámai mérkőzésen győzte le a negyedik helyen kiemelt Maria Kirilenko, Nadia Petrova orosz kettőst.

Két év kihagyás után a wimbledoni tenisztornán ismét összeállt a Venus, Serena Williams amerikai páros. Érdekesség, hogy a testvérpár utoljára pont Wimbledonban harcolt egymás mellett. Az első fordulóban Williamsék magabiztos győzelmet arattak a Vesna Dolonc (ukrán), Olga Savchuk (szerb) párosa ellen. A második fordulóban már egy komolyabb páros került az amerikaiak útjába.

Venus és Serena ellenfele a negyedik helyen kiemelt Maria Kirilenko, Nadia Petrova orosz duó volt. Az első szettet 6-3-ra az orosz páros nyerte meg. A második játszma (6-3) Williamsék sikerét hozta, így következhetett a mindent eldöntő harmadik szett. Az utolsó szettet a hat ászt ütő Williams-testvérek nyerték meg 9-7-re. A harmadik fordulóban Venus és Serena a Bethanie Mattek-Sands (amerikai), Sania Mirza (indiai) párosa ellen játszik.

Érdekesség, hogy a két Williams közül már csak Serena van versenyben az egyesek között. Mint ismert az ötszörös bajnok, Venus már az első fordulóban elbúcsúzott. A harminckét esztendős egykori világelsőt az orosz Elena Vesnina győzte le két sima szettben. Serena viszont bejutott az elődöntőbe, ahol, Victoria Azarenka lesz az ellenfele.

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 20.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)