Czink simán kikapott Ivanovicstól

Az első fordulóban búcsúzott a női egyes további küzdelmeitől Czink Melinda az ausztrál nemzetközi teniszbajnokságon, miután 6:2, 6:1-es vereséget szenvedett a végig magabiztosabban játszó, 13. helyen kiemelt Ana Ivanovicstól.

Ana Ivanovics kezdte a centerpályán rendezett mérkőzést, és a szerb lány jól is koncentrált az elején, elhúzott 2:0-ra, ám ekkor Czink Melinda meglepte őt, és elvette a szerb adogatását. A magyar játékos azonban másodjára sem tudta hozni a szerváját, ez pedig gyorsan 4:1-es Ivanovics-vezetést eredményezett.

A felsőjét levéve ekkor már citromsárga ruhában pompázó szerb lány kézben tartotta a mérkőzést, miközben Czink egyre többször mutatkozott bosszúsnak, mert hiába volt több okos és technikás megoldása, ki nem kényszerített hibák is gyakran jellemezték játékát, mint például a szett végén, amikor kettős hiba zárta le a játszmát. 6:2

Czink egyébként győzte már le Ivanovicsot (2009-ben Cincinnatiben), ám úgy tűnt, hogy a közönség többségének biztatását élvező szerb ellen ezúttal nem lesz esélye, s ezt az érzetet erősítette az is, hogy a 13. kiemelt nagyon gyorsan elhúzott 3:0-ra a második szettben.

Czink két bréklabdát hárítva hozta az első játékát a szettben, ám Ivanovics agresszivitásával a folytatásban sem tudott mit kezdeni. A magyar lány az első két meccslabdánál is menteni tudott, ám a harmadiknál már nem volt esélye Ivanovics elütésével szemben, így 60 perc után véget ért az összecsapás. 6:2, 6:1

Ivanovics következő ellenfele a tajvani Csan Jüng-csan lesz, aki némi meglepetésre búcsúztatta az első napon a szlovák Daniela Hantuchovát.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE, GRAND SLAM TORNA (30 000 000 AUSZTRÁL DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA)