Dimitrov hatalmas küzdelem után nyert Londonban

A negyedik helyen kiemelt bolgár Grigor Dimitrov diadalmaskodott a 711 ezer euró összdíjazású londoni ATP-tornán, miután a fináléban óriási csatában kerekedett a tizedik helyen rangsorolt spanyol Feliciano López fölé.

A döntő érdekessége volt sok egyéb mellett, hogy mindhárom szettben a rövidítés döntött, és a későbbi győztes játszmahátrányból fordított.

A 23 éves Dimitrov a negyedik ATP-tornagyőzelmét aratta, a világranglistán még a 13. helyen jegyzett bolgár ebből idén a harmadikat húzta be Bukarest és Acapulco után. Nem mellékesen visszavágott a spanyolnak ezt megelőző egyetlen találkozójukon elszenvedett vereségért. Négy éve a Queen’s Clubban simán (6:2, 6:4) nyert a most 32 éves López a 32 között.

LONDON, ATP 250-ES TORNA (711 010 euró, fű)