Wawrinka Cilicet legyőzve elődöntős

Stanislas Wawrinka legyőzte a horvát Marin Cilic-et a Londonban zajló ATP-világbajnokság csoportküzdelmeinek zárófordulójának utolsó mérkőzésén.

A csoport elsőséget a világelső Novak Djokovics már korábban megszerezte, így a második helyről ez a találkozó döntött. Cilic csak abban az esetben juthatott volna tovább, ha két játszmában nyer.

A harmadik helyen kiemelt svájci Wawrinka azonban nem bízta a véletlenre és hamar megnyerte az első szettet. A második játszmában azonban az idei US Open-t megnyerő Cilic magára talált és egyenlített.

A döntő szettben a horvát folytatta remeklését és rögtön elvette a svájci adogatását, aki azonban nagyot küzdve visszajött a játékba és ismét ő dominált, majd a megszerzett előnyét megtartva megnyerte a mérkőzést. Wawrinka, így biztosította helyét az elődöntőben, ahol honfitársa Roger Federer vár rá.

Tulajdonképpen lehet azt mondani, hogy nem történt meglepetés a tornán, hiszen az első négy kiemelt jutott be legjobb négy közé.

Az elődöntőben:

Federer (svájci, 2)-Wawrinka (svájci, 3.)
Djokovic (szerb, 1.)-Nisikori (japán, 4.).

LONDON, ATP-VILÁGBAJNOKSÁG (6 500 000 dollár, kemény pálya)
A CSOPORT, 3. FORDULÓ:
Wawrinka (svájci, 3.)-Cilic (horvát, 8.) 6:3, 4:6,

KORÁBBAN:
Djokovic (szerb, 1.)-Berdych (cseh, 6.) 6:2, 6:2

A csoport végeredménye: 1. Djokovics 3 győzelem/0 vereség (6:0-s szettarány, 36:9-es gémarány), 2. Wawrinka 2/1 (4:3, 31:26), 3. Berdych 1/2 (2:4, 18:28), 4. Cilic 0/3 (1:6, 18:40)