Davis Kupa
Federer idén nem vállalja a játékot
Nem vállalja idén a Davis-kupában való szereplést Roger Federer. A címvédő svájci teniszválogatott sztárja úgy véli, hogy a tavalyi győzelem után most végre azt csinálhat, amit szeretne, és ebbe most a csapat nem fér bele.
A Davis-kupa az első nemzetközi férfi csapatverseny a teniszben. A versenyben országok csapatai versengenek egymással, egyéni és páros küzdelmeket vívnak. A kupát két harvardi egyetemi hallgató találta ki, abból a célból, hogy először Amerika szintjén, később nemzetközi szinten is versenyeket rendezzenek. Azóta nagy hagyománya lett a viadalnak.
A tavalyi évben Svájc szerezte meg a Dk-győzelmet, és ehhez Federer nagyban hozzájárult, akárcsak Stanislas Wawrinka is, akivel a novemberi döntőben 3–1-re győzték le a franciákat. Federer most, a dubai torna közben beszélt távolmaradásáról.
„Nem volt nehéz döntés. Sokáig rendelkezésre álltam. Mivel tavaly mi nyertünk, végre azt csinálhatok, amit akarok” – közölte a 33 éves teniszező.
A svájciak a jövő hétvégén Belgiumban lépnek pályára, Federer mellett Wawrinka is lemondta a részvételt a párharcban, így Svájc dolga jelentősen megnehezült, már ami a címvédésüket illeti.
