Nadalt ismét Fognini ejtette ki

A nyolcszoros győztes spanyol Rafael Nadal két játszmában kikapott az olasz Fabio Fogninitől a kétmillió euró (600 millió forint) összdíjazású barcelonai salakpályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében.

Az első játszmában egy brék döntött, Nadal a legrosszabbkor, 5:4-es hátrányban veszítette el az adogatójátékát, ezzel 51 perc után szetthátrányba került. A második játszmában a korábbi világelső háromszor is brékelte Fogninit, aki viszont mindháromszor talpra állt, és kiharcolta a rövidítést.

A 13. kiemelt kiválóan kezdte a tie-breaket (3–0), majd 6–3-nál három meccslabdához jutott, de Nadal egyenlített (6–6). A negyedik lehetőségét 7–6-nál azonban már nem szalasztotta el Fognini, így alig több mint kétórás meccsen búcsúztatta a nyolcszoros győztest – nem érdemtelenül, ugyanis kétszer annyi nyerőt ütött (34–17), mint Nadal.

Az olasz játékos sorozatban másodszor verte meg a spanyol klasszist, hiszen februárban, a Rio de Janeiró-i verseny elődöntőjében is legyőzte a salakkirályt, aki 2003 óta – ekkor 16 éves volt – nem szerepelt ilyen gyengén a barcelonai versenyen.

A címvédő Nisikori Kei, akárcsak a tavalyi döntőben, most is simán megverte a kolumbiai Santiago Giraldót. A bukaresti férfi torna negyeddöntőjébe Daniel Gimeno-Traver személyében csak egy nem kiemelt játékos jutott be.

BARCELONA, ATP 500-AS TORNA (2 265 235 euró, salak)