Connect with us

Federer elődöntős Isztambulban

ATP

Az első helyen kiemelt Roger Federer bejutott az elődöntőbe a 439 ezer euró (132,5 millió forint) összdíjazású isztambuli salakpályás férfi tenisztornán.

Federer két óra huszonnyolc perces mérkőzésen, 7:6, 6:7, 6:3-ra legyőzte a spanyol Daniel Gimeno-Travert a torna negyeddöntőjében. A svájcira  a legjobb négy között az argentin Diego Schwartzman vár.

Az idei harmadik tornagyőzelmére hajtó Federer az első játszmában megnyerte a rövidítést, a másodikban azonban elveszítette, így döntő szettre kényszerült, de ott ellenfele fölé kerekedett. A svájci játékos pályafutása során először győzte le Gimeno-Travert – igaz, korábban még nem találkoztak.

ISZTAMBUL, ATP 250-ES TORNA (494 310 euró, salak)