Connect with us

Egy csoportban Djokovics és Federer az ATP-vb-n

ATP

Egy csoportban Djokovics és Federer az ATP-vb-n

A világelső és címvédő Novak Djokovics, valamint a hat sikerével rekorder Roger Federer egy csoportba került a férfi teniszezők vasárnap rajtoló londoni ATP-világbajnokságán.

A szerb és a svájci játékos – utóbbi sérülés miatt nem állt ki a tavalyi döntőre – a cseh Tomás Berdychhel és a japán Nisikori Keivel találkozik a Stan Smith-csoportban. Az Ilie Nastaséról elnevezett kvartettben a brit Andy Murray, a svájci Stan Wawrinka, a spanyol Rafael Nadal és honfitársa, David Ferrer kapott helyet.

A vb 1970 óta íródó történetében először nevezték el a csoportokat korábbi klasszisokról: az amerikai Smith nyerte meg az első, a román Nastase 1971-ben a második versenyt.

A nyolcfős szupertornának az O2 Arena ad otthont jövő vasárnapig, az elmúlt három évben Djokovics nyerte meg a szezonzáró versenyt.
Az ATP vezetősége csütörtökön bejelentette, hogy London – amely 2009 óta a vb házigazdája – 2018-ig megkapta a rendezés jogát.

fotó: stevegtennis.com

Continue Reading
Ez még érdekelhet...
Kommentek

Több innen: ATP

Csapat

Csapat-világbajnokság

Korábbi női világelső teniszező tűnt fel a DVTK Arénában

By 2024. augusztus 22. csütörtök

Csapat-világbajnokság

A szerb teniszezők nyerték a férfi csapat vb-t

By 2012. május 26. szombat

Csapat-világbajnokság

Cseh-szerb döntő a csapatvébén

By 2012. május 26. szombat

Bulvár

To Top