Connect with us

Hingisék nyerték a párost a vb-n

Páros

A világelső Martina Hingis, Sania Mirza svájci, indiai kettős nyerte meg a Szingapúrban zajló tenisz WTA-világbajnokság páros versenyét.

Az első helyen kiemelt duó – amely a csoportkörben Babos Tímeát és Kristina Mladenovicot is legyőzte – a vasárnapi döntőben mindössze három gémet vesztett a spanyol Garbine Muguruza és Carla Suarez Navarro ellen. A találkozó 66 percig tartott, Hingisék még szettet sem buktak a vb során.

Hingis és Mirza csak március óta versenyez együtt, de azóta már kilenc trófeát gyűjtöttek, köztük a wimbledonit és a US Openét is. Az indiai játékos címvédőként lépett pályára, tavaly ugyanis a zimbabwei Cara Black oldalán diadalmaskodott az évzáró szupertornán.

Hingis legutóbb 15 éve szerepelt WTA-vb fináléjában, és Szingapúrban karrierje 50. páros serlegét szerezte meg.

forrás: nemzetisport.hu, fotó: ubitennis.com