Venus Williams lett a bajnokok bajnoka

Egyéni

Az első helyen kiemelt amerikai Venus Williams nyerte meg a női tenisz Bajnokok Tornáját a kínai Csuhajban, miután a vasárnapi döntőben két szoros szettben jobbnak bizonyult a cseh Karolina Pliskovávál.

A tornagyőzelem azt jelenti, hogy a volt világelső Venus Williams négy év után ismét visszakerül a világranglista első tíz helyezettje közé – Flavia Pennettát, Lucie Safárovát, Angelique Kerbert és Bacsinszky Tímeát megelőzve feljön a 7. helyre.

Az első szettben Williams 4:1-es előnyről engedte vissza Plískovát, de a végén jobban koncentrált, a második játszmában pedig a rövidítésben 5–6-nál szettlabdát is hárított, hogy aztán fordítson és győzzön. Ez volt Venus Williams harmadik 2015-ös tornagyőzelme Auckland és Vuhan után – ennyi tornát egy évben 2008 óta nem nyert.

forrás: nemzetisport.hu, fotó: allsports.com.gh

CSUHAJ, WTA-TORNA (2 150 000 dollár, kemény pálya)