ATP
Djokovics maradt a trónon Melbourne-ben
A világelső Novak Djokovics megvédte címét az Ausztrál nemzetközi teniszbajnokság, az Australian Open döntőjében, miután három szettben legyőzte és a második kiemelt Andy Murray-t.
Novak Djokovics és Andy Murray harmincegyedik alkalommal találkozik egymással. Az örökmérleg a szerb világelső felé billen, hiszen Djokovics huszonegyszer győzte le a britet, aki eddig kilenc sikert tudhat magáénak a szerb ellenében.
A két kiválóság negyedszer csapott össze az év első Grand Slam-tornájának fináléjában és ezt megelőzően a 2011-es, a 2013-as és a 2015-ös döntőt is a szerb nyerte. A szerb biztosan örömmel emlékszik vissza ezekre a párharcokra, hiszen négyből négyet megnyert.
Az első szett teljes mértékben Djokovics elképzelése szerint alakult.Magabiztosan kezdett, Murray pedig nem tudott felpörögni, így sima 6:1-el húzta be a játszmát.
A másodikban viszont már kiegyenlítettebb volt a játék képe. A szerb ugyan lépéselőnyben volt egy brékkel, de mielőtt lezárhatta volna a játszmát megingott és két kettős hibával ellenfelét bréklabdához juttatta. A brit viszont a szettben mutatott jó teljesítményére ellenére nem tudta kihasználni a felkínált lehetőséget és már két szettes hátrányban volt. (7:5)
A harmadik játszmában is Djokovics kezdett jobban, miután elvette Murray adogatását, aki hamar visszajött a meccsbe. A két játékos egészen a szett végéig kiegyenlített küzdelmet mutatott a közönségnek és eljutottak a rövidítésig. Ott azonban a brit két kettős hibája és rontásai végleg eldöntötték a találkozót. (7:6, 7-3)
Murray nem tudta megakadályozni Djokovicsot, hogy megszerezze tizenegyedik, sorozatban harmadik Grand Slam-győzelmét.
AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (44 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES, DÖNTŐ:
Djokovics (szerb, 1.)–Murray (brit, 2.) 6:1 7:5 7:6
