Djokovics a harmadik körben

A francia nyílt teniszbajnokság (Roland Garros) férfi egyesének második fordulójában Novak Djokovics három szettben nyert a spanyol Jaume Munar ellen, Alexander Zverev és Grigor Dimitrov viszont igencsak megszenvedett a továbbjutásért.

A 20. helyen kiemelt Novak Djokovics simán továbbment a harmadik fordulóba, miután három szettben, 7:6, 6:4, 6:4-re legyőzte a spanyol Jaume Munart. A szerb következő ellenfele a spanyol Roberto Bautista lesz.

Alexander Zverev és Grigor Dimitrov, azaz a férfi egyes második és negyedik kiemeltje is 2:1-es szetthátrányból jutott tovább. A német és a bolgár meccse hasonló forgatókönyv szerint zajlott: az első és a harmadik játszmát vesztették el, hogy aztán a maguk javára fordítsák a küzdelmet. Annyi különbség azért volt közöttük, hogy míg Zverev a végére teljesen megtörte Dusan Lajovicsot, addig Dimitrovot 10:8-ra kényszerítette a döntő játszmában a görccsel küzdő Jared Donaldson. Zverevre Damir Dzumhur, Dimitrovra Fernando Verdasco vár a legjobb 32 között.

A 7. kiemelt Dominic Thiem 2:1-es szettelőnyről folytatja csütörtökön a Sztefanosz Cicipasz elleni mérkőzését.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (39 197 000 euró, salak)

Dimitrov (bolgár, 4.)–Donaldson (amerikai) 6:7, 6:4, 4:6, 6:4, 10:8
Thiem (osztrák, 7.)–Cicipasz (görög) 6:2, 2:6, 6:4-nél sötétedés miatt félbeszakadt
Berrettini (olasz)–Gulbis (lett) 6:2, 3:6, 6:4, 6:3
Nisikori (japán, 19.)–Paire (francia) 6:3, 2:6, 4:6, 6:2, 6:3
Simon (francia)–Querrey (amerikai, 12.) 1:6, 7:6, 6:4, 6:1
Pouille (francia, 15.)–Norrie (brit) 6:2, 6:4, 5:7-nél
Hacsanov (orosz)–García-López (spanyol) 6:2, 7:6, 6:7, 6:3
Dzumhur (bosnyák, 26.)–Albot (moldovai) 6:3, 6:3, 5:7, 1:6, 7:5-nél sötétedés miatt félbeszakadt
A. Zverev (német, 2.)–Lajovics (szerb) 2:6, 7:5, 4:6, 6:1, 6:2