Muguruza kiütötte Sarapovát

Egyéni

A Roland Garros női egyesének negyeddöntőjében az első kiemelt Simona Halep és a harmadik helyen rangsorolt Garbine Muguruza is győzött, s így bejutottak a legjobb négy közé.

A női egyes első számú kiemeltje, a román Simona Halep két óra 16 perc játék után, három szettben, 6:7, 6:3, 6:2-re múlta felül a 12. helyen rangsorolt Angelique Kerbert, és lépett így tovább az elődöntőbe.

A torna két évvel ezelőtti győztese, a harmadik kiemelt spanyol Garbine Muruguza (3.) imponáló magabiztossággal, 73 perc alatt 6:2, 6:1-re verte meg Marija Sarapovát (28.), pedig az orosznak még az az előnye is megvolt, hogy többet pihenhetett, miután Serena Williams nem állt ki ellene a nyolcaddöntőben.

A másik ágon a 13. helyen rangsorolt amerikai Madison Keys két szoros játszmában fektette két vállra a kazah Julija Putyincevát. Utóbbi az első szettben hiába vezetett 5:3-ra, sem fogadóként, sem adogatóként nem tudott pontot tenni a játszma végére. A második felvonásban ugyanez a lehetőség adódott Keys előtt, akinek adogatóként már összejött a lezárás.

Ellenfele az elődöntőben honfitársa, Sloane Stephens lesz. A 2017-es US Opent megnyerő amerikai az első szettben 4:1 után kissé megingott, de végül behúzta a játszmát, a másodikban pedig 0:1 után hat gémet nyert meg Darija Kaszatkina ellen (6:3, 6:1).

A két tengerentúli játékos szenzációsan menetel a tornán, Stephens egyszer kényszerült döntő játszmára, míg Keys minden meccsét két szettben nyerte meg.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (39 197 000 euró, salak)