Fucsovics bravúr a Roland Garroson

Daniil Medvedev (ATP: 5.) arról ismert, hogy védekező teniszével, hosszú labdamenetekben és kevés hibával átgázol ellenfelein. Fucsovics összetett játékára azonban nem talált válaszokat az orosz a Roland Garros első fordulójában. Fucsovics Marci (ATP: 63.) így közel 3 és fél óra alatt megszerezte az első top 10-es elleni győzelmét (6-4; 7-6; 2-6; 6-1).

View this post on Instagram

RG round 1 ✅

A post shared by Fucsovics Marton (@fucsovicsmarci) on

A 24 éves orosz még soha nem jutott túl a párizsi Grand Slam első fordulóján, most negyedszer tört bele a bicskája.

A tehetetlen Medvedev edzőjére tekint (Forrás: Rolandgarros.com)

Az idei salak szezon egészen más, mint a megszokottak. A nyár eleji Roland Garros most nézők nélkül, hideg és esős időben zajlik, ami a legnagyobbakat is próbára teszi. Az érvényesülhet, aki játékával legjobban tud alkalmazkodni a szokatlan körülményekhez.

Fucsovics a következő fordulóban a 32 éves spanyol Albert Ramos-Vinolassal (ATP: 44.) csap össze, aki ellen idén januárban az Ausztrál Openen 4 szettben diadalmaskodott.

Karrierem egyik legnagyobb győzelme a mostani, de ettől még úgy fogom fel ezt a sikert, mint egy első körös győzelmet a Roland Garroson. Most már a következő edzésre és mérkőzésre koncentrálok, nem gondolom túl ezt az egészet.