Nadal lemosta Djokovicot, így beérte Federert

Nadal 13. alkalommal nyerte meg a Roland Garrost, ezzel beérte Federert a Grand Slam győzelmek tekintetében (20).

A Roland Garros királya, Nadal szettveszteség nélkül jutott el a döntőbe, de Djokovic ellen még magasabb szintre tudott kapcsolni. Az első szettben egyből egy brékkel kezdett, majd olyan tempót diktált, hogy 46 perc alatt nyerte meg a játszmát 6-0-ra.

A második szettben sem adott sok esélyt a szerbnek, hiszen 6-2-re húzta be a spanyol. Az első másfél órában Nadal mindössze 3 ki nem kényszerített hibát ütött, a Djokovic 27 hibájával szemben.

A harmadik felvonásban Novak break hátrányból ki tudott egyenlíteni (3-3), ám 5-5-nél egy kettős hibával elvesztette adogatását, ahol már Rafa nem tudott hibázni, így 3-0-ra lezárta az összecsapást.

„Nagyon nehéz év ez, de az itteni győzelem jelenti a legtöbbet. Számomra ez csak egy Roland Garros győzelem, nem gondolok arra, hogy beértem Federert.

Nyilatkozta a salak király győzelem után

Ez vitathatatlanul Nadal legjobb teljesítménye volt a Roland Garroson, ami elég nagy kijelentés, tekintve, hogy már 12 Grand Slam-egyes címet nyert el Philippe Chatrier stadionban.

Djokovic, a French Open 2016-os bajnoka, egyike annak a két játékosnak, akik megverték Nadalt a Roland Garroson.

Ma megmutattad, miért vagy a salak királya. Most a saját bőrömön tapasztaltam. Nagyon kemény meccs volt. Nyilvánvalóan nem vagyok annyira elégedett a játékommal, de ma határozottan túljátszott egy jobb játékos.

Mondta a szerb az eredményhirdetésen

A Garroson 100. meccsét megnyerő Nadal karrierje 86. trófeája mellé 1,6 millió eurót (568 millió forint) kapott.