Connect with us

‘s-Hertogenbosch – De Minaur továbbra is hibátlan, Korda simán nyerte a házi csatát

ATP

Sebastian Korda szezonbeli második ATP Tour-elődöntőjébe jutott be a Libema Openen, ahol 6-4, 6-2-re legyőzte honfitársát, Tommy Pault.

A 23 éves játékos domináns játékot mutatott be a ‘s-Hertogenbosch-i gyepen, ahol 18 nyerőt ütött, és az ATP Infosys Stats szerint az első adogatásainak a 84 százalékát (27/32) megnyerte, így 67 perc után megszerezte a győzelmet.

A szezonbeli 18. győzelmével Korda 4-1-re javította a Paul elleni lenyűgöző mérlegét, ráadásul ez volt az első találkozójuk füvön.

Korda, aki 2023-ban szintén füvön jutott be a legjobb négy közé a Queen’s Clubban, első ATP Tour-címére hajt 2021 óta, amikor Pármában megszerezte első trófeáját ezen a szinten. A hetedik kiemelt a címvédő Tallon Griekspoor ellen lép majd pályára, miután a hatodik helyen kiemelt holland 4-6, 6-3, 7-6(4) arányban átverekedte magát Aleksandar Vukicon és bejutott az elődöntőbe.

Griekspoor az elmúlt nyolc mérkőzését mind megnyerte az ATP 250-es tornán, miután tavaly már a második Tour-szintű trófeáját emelhette a magasba ezen az eseményen. A világranglista 23. helyezettje korábban hazai pályán, Rotterdamban szintén az elődöntőig menetelt.

Alex de Minaur, a világranglista 9. helyezettje szintén a legjobb négy közé jutott, miután 7-5, 6-2-re győzött Milos Raonic ellen. A korábbi világranglista-harmadik ezen a héten mindössze a negyedik tornáján vett részt az idén.

A 25 éves ausztrál játékos 3-0-ra javította a Raonic elleni mérlegét, és legközelebb a harmadik helyen kiemelt Ugo Humbert vagy a selejtezőből érkező Gijs Brouwer lesz az ellenfele. A holland 6-4, 2-5-re vezetett Humbert ellen, amikor a mérkőzést az eső miatt félbeszakították.

A nyolcszoros tornagyőztes De Minaur második trófeáját szeretné megszerezni füvön (2021 Eastbourne). A 31-11-es idei mérleggel büszkélkedő ausztrál a hetedik helyen áll az év végi torinói világbajnokságra tartó versenyfutásban. Célja, hogy első alkalommal bejusson a szezonzáró Nitto ATP Finalsra.

Borítókép: Nick v.d Bosch & Marielle Sengers

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 20.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)