Egyéb hír
Djokovic Murray edzői kinevezésével jelzett Alcaraznak és Sinnernek
Novak Djokovic kinevezte korábbi riválisát, Andy Murrayt új edzőjének, ami hatalmas meglepetést okozott a teniszvilágban.
Vannak hírek, amelyek elsőre áprilisi tréfának tűnnek, de mivel november van, nyilvánvalóvá vált, hogy ez nem az. Teljesen váratlanul Djokovic bejelentette, hogy Murray csatlakozik hozzá edzőként az idényen kívül, majd a 2025-ös Australian Openen is.
Ez az együttműködés valószínűleg senkinek sem jutott volna eszébe, figyelembe véve, hogy Murray csak néhány hónapja vonult vissza a sportágtól, valamint azt is, hogy Djokovic szinte a teljes 2024-es idényt edző nélkül töltötte.
Ennek ellenére valahogy összekapcsolódtak, ami azt jelenti, hogy a 24-szeres Grand Slam-bajnokot a háromszoros Grand Slam-győztes fogja edzeni 2025-ben.
Ők ketten a sportág történetének egyik legsikeresebb játékos-edző párosát alkothatják, de az idő majd eldönti, mennyi ideig tart ez az együttműködés. Végső soron ez Murray első edzői megbízatása, és ilyen röviddel a karrierje befejezése után ő maga sem tudhatja, mennyire fogja élvezni ezt a szerepet.
Julien Benneteau, az ATP Tour korábbi 25. helyezettje, jelenleg pedig Franciaország Billie Jean King Kupa csapatkapitánya, az RMC Sportsnak beszélt erről a meglepő együttműködésről.
Elmondta, hogy az a tény, hogy Murray kiváló játékos volt, még nem garantálja, hogy jó edző is lesz.
„Nem azért, mert valaki nagyszerű játékos volt, automatikusan jó edzővé válik, és ez még nem garantálja a sikert edzőként.”
Benneteau továbbá kifejtette Murray szerepét Djokovic csapatában. A brit játékos edzőként fog tevékenykedni, ami azt jelenti, hogy valószínűleg nem módosít Djokovic technikáján, hanem inkább erkölcsi támogatást nyújt és taktikákról beszélget vele.
„Andy Murray edzői szerepet tölt majd be, nem trénert. Nem fogja őt megtanítani, hogyan üsse meg a fonákot vagy a tenyerest.”
Bár Murray pontos szerepe a csapatban egyelőre nem ismert, Benneteau szerint kinevezése üzenet Djokovic riválisai, elsősorban Carlos Alcaraz és Jannik Sinner számára.
A 37 éves Djokovic korábban már kijelentette, hogy meg akarja szerezni a 25. Grand Slam-címét, amivel minden eddigi rekordot megdöntene. Murray talán az utolsó hiányzó darab a kirakósban, hogy ezt elérje.
„Szerintem Djokovicot nagyon motiválja, hogy elérje a 25 Grand Slam-győzelmet, hogy ő legyen az egyetlen, aki ezt megtette, és mindent meg fog tenni érte. Murray csatlakozása a csapatához egy jelzés a riválisoknak, de önmagának is, hogy új hangot, új nézőpontot kapjon Alcaraz és Sinner játékának elemzéséhez, hogy öt szettben legyőzhesse őket.”
Benneteau természetesen Alexander Zverevet is említette, aki a 2024-es szezont a világranglista második helyezettjeként zárta. A francia szerint Murray segíthet Djokovicnak taktikailag legyőzni ezeket a fiatal tehetségeket.
„Ne felejtsük el [Alexander] Zverevet sem, aki lenyűgöző formában fejezte be az évet. Úgy gondolom, hogy ebben a szellemben hívta meg Andy Murrayt.”
Borítókép: AP Photo/Kin Cheung
