Connect with us

Nehéz új dolgokat hozzáadni a játékodhoz: Sinner a folyamatos fejlődésről

ATP

Nehéz új dolgokat hozzáadni a játékodhoz: Sinner a folyamatos fejlődésről

Jannik Sinnernek mélyre kellett ásnia magát, mielőtt bebiztosította helyét a legjobb nyolc között Pekingben.

A világranglista 2. számú játékosa komoly próbát állt ki a francia Terence Atmane ellen, és három szettre volt szüksége, hogy végül lezárja a mérkőzést 6-4, 5-7, 6-0-ra. A meccs hosszú szakaszaiban az olasz nyomás alatt játszott a veszélyes balkezes ellen, aki robbanékony ütéseket kevert félelem nélküli támadó játékkal.

„Kemény meccs volt, az biztos” – mondta Sinner utólag. „Emlékeztem a cincinnati mérkőzésünkre, így volt elképzelésem, mire számítsak. Voltak esélyeim, hogy előbb lezárjam, de nem éltem velük. Ilyen előfordul. Láttam, hogy a végén kicsit görcsölt, de összességében örülök, hogy a negyeddöntőben vagyok.”

Sinner fölényes sikereit nagyrészt sziklaszilárd alapvonalbeli játéka adja, de az olasz eltökélt, és nem toporog egy helyben.

Atmane ellen néhány szerva-röpte játékot is beiktatott, és próbálta rövidíteni a pontokat, ezzel is jelezve, hogy hajlandó kilépni a komfortzónájából. Elismerte, hogy ezek a megoldások még mindig fejlesztés alatt állnak, de egy nagyobb képet tükröznek: a fejlődés szükségességét.

„Nehéz új dolgokat hozzáadni a játékomhoz, de próbálkozom” – mondta Sinner. „Néha működik, néha nem. Úgy érzem, tökéletes ütést kell végrehajtanom ahhoz, hogy irányítsam az adott játékot, és sokszor nem várom ki a megfelelő pillanatot. De bízom benne, hogy ha tovább dolgozom rajta, néhány hónapon belül ezek a dolgok elkezdenek majd pozitív eredményeket hozni.”

Az olasz különösen arra összpontosít, hogy változatosabbá tegye szervajátékát és javítsa az átmeneti játékát – ezek azok a területek, ahol a világ legjobbjai képesek a szoros mérkőzéseket a saját javukra fordítani.

Borítókép: Getty Images

Kommentek

Több innen: ATP

Csapat

Csapat-világbajnokság

Korábbi női világelső teniszező tűnt fel a DVTK Arénában

By 2024. augusztus 22. csütörtök

Csapat-világbajnokság

A szerb teniszezők nyerték a férfi csapat vb-t

By 2012. május 26. szombat

Csapat-világbajnokság

Cseh-szerb döntő a csapatvébén

By 2012. május 26. szombat

Bulvár

To Top