Connect with us

Nem tetszett a hozzáállása – Alcaraz kritikák kereszttüzébe került

ATP

Nem tetszett a hozzáállása – Alcaraz kritikák kereszttüzébe került

Carlos Alcaraz éles bírálatokat kapott a viselkedése miatt, miután meglepő vereséget szenvedett Cameron Norrie-tól a 2025-ös Paris Masters első fordulójában.

A spanyol világelső a tornára három nagy cím birtokában érkezett – megnyerte a Cincinnati Opent, a US Opent és a tokiói Japan Opent –, így sokan az egyik fő esélyesnek tartották. A 4–6, 6–3, 6–4-es vereség azonban véget vetett a versenysorozatban elért győzelmi szériájának.

A mérkőzés során Alcaraz többször is panaszkodott a pálya minőségére, mondván, a borítás „még a monte-carlói salaknál is lassabb”.

A francia teniszüjságíró, Benoît Maylin élesen bírálta a játékos viselkedését és testbeszédét, mondván, nem tetszett neki Alcaraz hozzáállása: sokat mérgelődött, elbizonytalanodott, és elveszítette a hitét a győzelemben.

Maylin szerint egy világelsőnek akkor is küzdenie kell, ha rossz napja van – ahogy azt Rafael Nadal, Novak Djokovic és Roger Federer is mindig megtették.

„Rafa soha nem mutatott volna ilyen hozzáállást. Alcaraznak vigyáznia kell, hogy ne engedje eluralkodni magán az egót. Mindenki azt mondja, hogy ő és Sinner verhetetlenek, de épp ezért kell tudnia visszafogni magát, és a földön maradni” – fogalmazott az újságíró.

A vereség után Alcaraz most szeretné minél gyorsabban elfelejteni a párizsi kudarcot, és a szezon két utolsó nagy megmérettetésére koncentrál. Elsőként a torinói ATP Finalsre, ahol a világ nyolc legjobb játékosa küzd meg a szezonvégi trófeáért – Alcaraz Jannik Sinner mellett a torna egyik legnagyobb esélyese.

Ezt követően a Davis-kupa döntőjében vezeti majd Spanyolországot, ahol kevés top 10-es játékos indul, így Alcaraz szereplése nagyban növelheti hazája esélyeit a győzelemre.

Borítókép: Antonio Borga/Eurasia Sport Images/Getty Images

Kommentek

Több innen: ATP

Csapat

Csapat-világbajnokság

Korábbi női világelső teniszező tűnt fel a DVTK Arénában

By 2024. augusztus 22. csütörtök

Csapat-világbajnokság

A szerb teniszezők nyerték a férfi csapat vb-t

By 2012. május 26. szombat

Csapat-világbajnokság

Cseh-szerb döntő a csapatvébén

By 2012. május 26. szombat

Bulvár

To Top