Connect with us

Egy neves szakértő szerint Alcaraznak óvakodnia kell a korai kiégéstől

Egyéb hír

Egy neves szakértő szerint Alcaraznak óvakodnia kell a korai kiégéstől

Greg Rusedski őszinte, de alapvetően támogató elemzést adott Carlos Alcaraz jelenlegi helyzetéről. A korábbi brit kiválóság rávilágított néhány aggasztó jelre, ugyanakkor hangsúlyozta: továbbra is töretlenül bízik a spanyol tehetség jövőjében.

Rusedski szerint Alcaraznak jelenleg nehézséget okoz megtalálni az egyensúlyt a pályán belüli és azon kívüli élete között. Bár Indian Wellsben még az elődöntőig menetelt, a Miami Openen váratlanul korán búcsúzott. A modern versenynaptár könyörtelen: a tornák, a médiakötelezettségek és a bemutató mérkőzések rengeteg energiát emésztenek fel. Ez a munkamennyiség pedig hamar megterhelővé válhat, különösen egy olyan fiatal játékosnak, aki most tanulja kezelni a világsztárral járó nyomást.

Rusedski a regenerációt és a pihenést nevezte meg a siker kulcsfontosságú tényezőinek. Véleménye szerint a megfelelő kikapcsolódás nélküli túlterheltség nemcsak fizikai fáradtsághoz, hanem mentális kiégéshez is vezethet. Ezek a tényezők pedig megnehezítik, hogy a még mindig csak 22 éves spanyol fenntartsa azt a kivételes szintet, amit az elmúlt négy-öt évben megszokhattunk tőle.

Az 52 éves korábbi teniszező, aki mára már szakértőként tevékenykedik a fegyelem fontosságára is kitért a stábbal kapcsolatban. Utalt rá, hogy a felkészüléssel, az időbeosztással és a regenerációval kapcsolatos nézeteltérések is közrejátszhattak Alcaraz edzői csapatát érintő korábbi döntésekben. A technikai és fizikai szempontokon túl Rusedski az emberi oldalt is hangsúlyozta: az El Palmar-i születésű teniszező még pályafutása elején jár, és természetes, hogy élvezni akarja az életet.

Az elit teljesítményhez azonban patikamérlegen kell kiszámolni az egyensúlyt.

Az észrevételek ellenére az üzenet végkicsengése pozitív maradt: Rusedski egyértelművé tette, nem kételkedik abban, hogy Alcaraz képes lesz a visszatérésre. A 22 éves játékos Monte-Carlóban hajt majd szezonbeli harmadik címére, készülve egy újabb erős salakpályás idényre a tavalyi dominanciája után.

Úgy tűnik, Carlos mostanában kicsit túlságosan is élvezi a közösségi életet. Pihenésre és regenerációra van szüksége. Fiatal srác, aki élni akar, de meg kell találnia a helyes arányokat. Szerintem ez volt az egyik oka annak is, hogy elváltak útjaik Juan Carlos Ferreróval: az edzője több fegyelmet, több pihenést és tudatosabb regenerációt várt el. A pénzügyi kérdésekről már beszéltünk korábban. Szerintem meg kell találnia az egyensúlyt, talán kevesebbet kellene játszania, és lemondani néhány bemutató meccset. Végtére is, van elég pénze. Időt kell szakítania a kikapcsolódásra, mert rengeteget teniszezett mostanában. Ha túlhajszolod magad, belefásulsz a munkába, ilyenkor pedig nehéz tartani a szintet. Mindezek ellenére egyáltalán nem féltek tőle. Vissza fog térni” – fogalmazott Greg Rusedski.

Borítókép: Getty Images

Kommentek

Több innen: Egyéb hír

Csapat

Csapat-világbajnokság

Korábbi női világelső teniszező tűnt fel a DVTK Arénában

By 2024. augusztus 22. csütörtök

Csapat-világbajnokság

A szerb teniszezők nyerték a férfi csapat vb-t

By 2012. május 26. szombat

Csapat-világbajnokság

Cseh-szerb döntő a csapatvébén

By 2012. május 26. szombat

Bulvár

To Top