Connect with us

Pat Cash szerint Djokovicson kívül csak egy játékos szorongathatja meg Alcarazt és Sinnert

Egyéb hír

Pat Cash szerint Djokovicson kívül csak egy játékos szorongathatja meg Alcarazt és Sinnert

A 2025-ös év pontosan azt hozta a teniszrajongóknak, amire számítani lehetett: Carlos Alcaraz és Jannik Sinner totális dominanciáját.

Bár az olasz játékos az idényt még némi bizonytalansággal kezdte, Carlos Alcaraz ellentmondást nem tűrően játszott: besöpörte az Australian Opent, majd Katarban is diadalmaskodott. Sinner azonban nem bízta a véletlent a folytatásra, és a szezon derekára bombaformába lendült, megnyerve az Indian Wells-i és a Miami tornát is. Ez tovább fokozta az izgalmakat és alaposan megkavarta a kártyákat az ATP-világranglista élén.

Számos szakértő latolgatja már a jövőt, köztük az egykori legenda, Pat Cash is, aki kifejtette véleményét a Sinner–Alcaraz páros kilátásairól. Szerinte a következő éveket az olasz és a spanyol sikerei fogják meghatározni, és nehéz elképzelni, hogy bárki érdemben kihívójuk legyen.

Cash ugyanakkor rámutatott egy névre, aki borsot törhet az orruk alá.

„Reálisan nézve nem hiszem, hogy bárki is képes lenne tartósan megszorongatni őket. Novakot persze még ott látjuk, ő továbbra is veszélyes lehet, de akiben még benne van a potenciál – ha nem is feltétlenül a Grand Slameken, de egy-egy tornán mindenképp –, az Jack Draper. Úgy gondolom, ő az egyetlen, akiben megvan a kellő ütőerő és mentális tartás. Hosszú kihagyás után tért vissza, és már a második tornáján megverte Djokovicsot. Novak talán már nem olyan kiegyensúlyozott, mint régen, de Draperben van valami, ami aggaszthatja a nagyokat” – idézte Casht a The Tennis Gazette.

A szakértő megemlített másokat is, akik idén áttörést érhetnek el, köztük a francia Arthur Filst, aki több tornán is magas szintű játékot mutatott be, de nem feledkezett meg Alexander Zverevről sem. Cash feszülten figyeli a szezon folytatását, várva, ki tud még történelmet írni.

„Kifoghatnak egy-egy jobb napot mások is, Fils például nagyszerű játékos, aki szerintem rohamosan lépked majd felfelé a ranglistán. De ettől eltekintve a szokásos arcokról beszélünk, mint Zverev. Viszont ez a két srác a csúcson… szerintem a következő négy évben ők fognak uralkodni. Ez 16 Grand Slam-trófeát jelent, amin osztozni fognak. Nem tudom, kijön-e belőle a húsz, de az biztos, hogy brutálisan dominánsak lesznek.”

Ki nyeri a legtöbb Grand Slamet?

A vita továbbra is zajlik arról, hogy Alcaraz vagy Sinner gyűjt-e több nagy trófeát karrierje során. Pat Cash szerint Sinner pályafutása hosszabb lehet, ami előnyt jelenthet számára.

„Valamiért úgy érzem, Sinner karrierje tartósabb lesz, Alcaraz játéka pedig hullámzóbbnak tűnik” – vélekedett Cash.

Az olasz teniszező előtt azonban nemcsak Alcaraz, hanem a sportág legnagyobb legendáinak rekordjai is ott lebegnek kihívásként. Bár nehéz megjósolni, meddig tart a kettősük uralma, a szurkolók egy része új tehetségek feltűnésében reménykedik, míg mások szerint a jelenlegi mezőny fog annyit fejlődni, hogy komolyabb ellenállást tanúsítson.

Jelenleg Carlos Alcaraz hét, míg Jannik Sinner négy Grand Slam-címnél tart, a rivalizálásuk pedig mindkettőjüket extra erőfeszítésre és folyamatos fejlődésre sarkallja. Az ATP Finals után Alcaraz reményét fejezte ki, hogy Sinner jövőre is készen áll majd, mert ő maga alig várja, hogy újabb döntőket vívjanak egymás ellen. Az olasz szintén optimista: bevallása szerint pont ez a versengés tette őt ilyen kiváló játékossá.

A tenisz története látott már nagy rivalizálásokat, de úgy tűnik, ez a mostani az egyik legmeghatározóbb, így a szezon hátralévő részében minden szem rájuk szegeződik majd.

Borítókép: Getty Images

Kommentek

Több innen: Egyéb hír

Csapat

Csapat-világbajnokság

Korábbi női világelső teniszező tűnt fel a DVTK Arénában

By 2024. augusztus 22. csütörtök

Csapat-világbajnokság

A szerb teniszezők nyerték a férfi csapat vb-t

By 2012. május 26. szombat

Csapat-világbajnokság

Cseh-szerb döntő a csapatvébén

By 2012. május 26. szombat

Bulvár

To Top